DASK zelzele bölgesinde misyona başladı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Koordinatörü Erdal Turgut, İzmir’de meydana gelen sarsıntıya ait, “DASK olarak tüm imkanlarımızla vatandaşımızın yanındayız. Zarurî Sarsıntı Sigortası poliçesi sahipleri, konutları zelzelede hasar gördüyse ALO DASK 125 davet merkezi, www.dask.gov.tr internet sitesi ve e-devlet üzerinden hasar ihbarı yapabilirler.” sözlerini kullandı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), İzmir Seferihisar merkezli, 6,6 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde geçmiş olsun bildirisi yayımladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DASK Koordinatörü Erdal Turgut, DASK’ın tüm yöneticileri ile birlikte sarsıntı bölgesinde olduğunu belirterek, “İzmir ve sarsıntının hissedildiği etraf vilayetlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın bir an evvel kurtarılmasını ve daha fazla can kaybı yaşanmamasını temenni ediyoruz.” yorumunu yaptı.

DASK’ın ilgili kamu kurumlarıyla uyum halinde hasar eksperlerini alana yönlendirdiğini ve hasar tespit çalışmalarını başlatmaya hazır olduğunu belirten Turgut, şunları kaydetti:

“DASK olarak tüm imkanlarımızla vatandaşımızın yanındayız. Mecburî Zelzele Sigortası poliçesi sahipleri, meskenleri sarsıntıda hasar gördüyse ALO DASK 125 davet merkezi, www.dask.gov.tr internet sitesi ve e-devlet üzerinden hasar ihbarı yapabilirler.”

Bu ortada, Ege Bölgesi genelinde Zarurî Sarsıntı Sigortalı konut oranı yüzde 54 seviyesinde seyrediyor. Bu konutların 635 bini İzmir’de bulunuyor.

DASK, kuruluş maksadı doğrultusunda Türkiye’nin rastgele bir yerinde meydana gelen sarsıntılarda oluşan bina hasarlarını tazmin ediyor.

Mecburî Zelzele Sigortası poliçesi sahipleri, ALO DASK 125 Davet Merkezi’nden, www.dask.gov.tr internet sitesinden ve e-devlet üzerinden hasar ihbarında bulunabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir