Biden’ın Danışmanı: ABD’de 4-6 haftalık karantina ile pandemi denetim altına alınır

ABD’nin seçilmiş Lideri Joe Biden’ın Koronavirüs Danışmanı Dr. Michael Osterholm, “İşletmeleri kapatmak ve insanlara işlerini kaybetmelerinden ötürü 4 ila 6 hafta ödeme yapmak koronavirüs pandemisini kolntrol altında tutmaya ve ekonomiyi aşı bukunup dağıtımına geçilene kadar desteklemeye yardımcı olur” dedi.

Minesota Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi Lideri Osterholm, bu hafta ülkenin ‘ Kovid Cehennemine’ yol aldığını söyledi.

Dr. Osterholm ‘Pandemi yorgunu’ olarak isimlendirilen toplumsal uzaklık kurallarından ve maske kullanımından sıkılan beşerler arttıkça olay sayılarında da artışlar kaydedildiğini bildirdi. Soğuk havaların da başlaması ile insanları kapalı yerleri tercih etmesinin virüsün yayılım suratını artırdığını vurguladı.

Osterholm Yahoo Finance’e verdiği röportajda ülke genelinde karantina uygulamasının hadise sayılarını ve hastanede tedavi gören insan sayısını yönetilebilir ölçülere indirebileceğini söyledi. Osterholm, İşini kaybeden bireysellere, küçük ve orta ölçekli şirketlere ve eyaletlere pandeminin olumsuz tesirlerinden ötürü ödeme yapabiliriz.” derken, bunun bir tavsiye olmadığını Biden’ın grubunda bunu tavsiye olarak sunmadığını ve bu bahis hakkında hiç konuşmadıklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir